PTTK Oddział Łódzki
ul. Wigury 12a
90-301 Łódź
Powrót na stronę główną biura podróży.
PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza, pttk.lodz@wp.pl

HIT SEZONU HIT SEZONU
Numer oferty: 4142
Polska / Bieszczady / Solina
BIESZCZADY W LETNIM SŁOŃCU SKĄPANE
PROFILE: gdy czas na mały urlop, krajowe, wycieczki

Termin TERMIN: 10.07 śr. - 14.07.2024 nd., 5 dni
Wyżywienie WYŻYWIENIE: Wg programu
Transport TRANSPORT: autokar / Łódź
ZakwaterowanieZAKWATEROWANIE: Solina
Opis pokoju OPIS POKOJU: DBL Double
Cena: 1 317 zł
  • OPIS
  • PLAN IMPREZY
  • TERMINY I CENY Terminy
  • W CENIE
  • DOPŁATY I ZNIŻKI
  • ROZKŁAD JAZDY

Dzień I

Sandomierz – krótka wizyta w mieście o wielowiekowej historii. Szukając klimatu ruskich świątyń, odwiedzimy sandomierską katedrę z jedną z czterech w Polsce dekoracji w stylu bizantyjsko-ruskim z XIV w., przespacerujemy się po Starym Mieście z renesansową zabudową rynku i okazałą Bramą Opatowską.

Haczównajwiększy w Europie kościół konstrukcji zrębowej (wpisany na listę UNESCO!) – zachowane pozostałości malowideł naściennych, znakomicie zachowana i pięknie prezentowana konstrukcja drewnianej świątyni – szczytowego osiągnięcia w swoim stylu w tej części Europy.

Dzień II

Sanok Muzeum Budownictwa Ludowego – największy skansen w Polsce, m.in.: małomiasteczkowy z czynnymi warsztatami rzemieślniczymi, sektory ludów górskich – Łemków i Bojków z drewnianymi cerkwiami, hyżami i wiejskimi obiektami przemysłowymi, a wszystko skąpane w kwiatach i zieleni przenoszącej nas do górskich przysiółków, zamek królewski z przebogatą kolekcją ikon (jedna z najcenniejszych w Polsce) oraz sztuki i pamiątek związanych z życiem i działalnością artystyczną Zdzisława Beksińskiego.

Lesko – komunikacyjna Brama Bieszczadów ze znakomicie zachowaną renesansową synagogą z basztą więzienną, jednym z największych w południowo-wschodniej Polsce cmentarzy żydowskich (tu m.in. jedne z najstarszych w kraju macew), zamek rodu Kmitów, dziś hotel – niegdyś siedziba włodarzy sporej części Bieszczadów.

Dzień III

Muczne zagroda pokazowa żubrów w dawnym ośrodku myśliwskim włodarzy PRL-u.

Smolnik – XVIII-wieczna drewniana cerkiew w stylu bojkowskim – jedna z trzech zachowanych w kraju, od kilku lat wpisana na listę UNESCO.

Przełęcz Wyżniańska – punkt widokowy na wspaniałą panoramę Bieszczadów Wysokich – bez dalekich wędrówek można poczuć na twarzy wiatr od połonin i okiem ogarnąć bieszczadzkie szczyty po obu stronach granicy.

Hoczew – wizyta w galerii autorskiej wyjątkowego twórcy bieszczadzkiego Zdzisława Pękalskiego – rzeźbiarza, malarza, poety, gawędziarza – słowem człowieka instytucji Krainy Biesów i Czadów.

Dzień IV

Solina – spacer po tamie z widokiem na Zalew Soliński, zwiedzanie wnętrza tamy jako niezwykłego obiektu hydrotechnicznego (około godzinna wizyta). Uzupełnieniem wizyty będzie rejs statkiem spacerowym po Zalewie Solińskim z opłynięciem części wysp. Nie może zabraknąć również najnowszej atrakcji tej okolicy – wjazdu kolejką gondolową na Górę Jawor i panoramy jeziora i okolicy z tamtejszej wieży widokowej. W tym dniu poczujemy się przez chwilę jak wczasowicze – znajdzie się czas na zakup pamiątek na rozlicznych straganach, czy skosztowanie świeżo smażonej ryby w jednej ze smażalni.

Myczkowce unikalny park miniatur, prezentujący świat drewnianej architektury sakralnej (cerkwi i kościołów) pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Uzupełnieniem ekspozycji jest ogród biblijny prezentujący na żywo rośliny znane z kart Starego i Nowego Testamentu.

Dzień V

Łańcut – monumentalny zespół pałacowo-parkowy z ponad 2-godzinnym zwiedzaniem kompletnie wyposażonych wnętrz pałacowych, oranżerii oraz powozowni z kolekcją trofeów myśliwskich, a przede wszystkim największą w Polsce kolekcją powozów.

Wyjazd: godz. 7.00, Plac Zwycięstwa 1

please wait...
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem klasy turystycznej, opiekę pilota/przewodnika, nocleg w pokojach 2-osobowych, wyżywienie - śniadania, obiadokolacje (pobyt rozpoczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem), ubezpieczenie NNW

Uwagi:

Cena podstawowa nie zawiera opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów – 285 zł (bilety normalne), 245 zł (bilety ulgowe).

-25 zł
członkostwo w PTTK
Dotyczy całej rezerwacji.
w cenie
Łódź
07:00 Plac Zwycięstwa 1 (przed Muzeum Kinematografii), ,