PTTK Oddział Łódzki
ul. Wigury 12a
90-301 Łódź
Powrót na stronę główną biura podróży.
PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza, pttk.lodz@wp.pl

ZAPISY OD 1 LIPCA ZAPISY OD 1 LIPCA
Numer oferty: 4019
Polska / Gorce / Rzeki
DWIE PERŁY DO KORONY – JESIENNA WŁÓCZĘGA POGRANICZEM GORCÓW I BESKIDU WYSPOWEGO (ZAPISY OD 1 LIPCA)
PROFILE: krajowe, wycieczki dla aktywnych

Termin TERMIN: 20.09 pt. - 22.09.2024 nd., 3 dni
Wyżywienie WYŻYWIENIE: Wg programu
Transport TRANSPORT: autokar / Łódź
ZakwaterowanieZAKWATEROWANIE: okolice Mszany Dolnej
Opis pokoju OPIS POKOJU: DBL Double
Cena: 779 zł
  • OPIS
  • PLAN IMPREZY
  • TERMINY I CENY Terminy
  • W CENIE
  • DOPŁATY I ZNIŻKI
  • ROZKŁAD JAZDY

W ciągu trzech dni odwiedzamy aż dwa szczyty z Korony Gór Polski (Turbacz i Mogielicę), przemierzamy ostępy Gorczańskiego Parku Narodowego i każdego dnia będziemy mieć okazję do delektowania się panoramami, obejmującymi najurokliwsze fragmenty polskich Karpat z Tatrami na czele (jeśli tylko pogoda na to pozwoli). Wszystko to w aurze poszukiwań pierwszych oznak jesieni i przy akompaniamencie trwającego w tym okresie rykowiska karpackich jeleni.

Dzień I
Rzeki – letniskowa miejscowość na przełęczy oddzielającej Gorce i Beskid Wyspowy – Nowa Polana (850 m n.p.m.) – jedna z wielu dawnych hal wypasowych na naszej trasie – wizytówka przyrodnicza Gorców – Gorc (1228m n.p.m.) – od niedawna zwieńczony wieżą widokową, jedną z kilku w Gorcach – Tokarka (957 m n.p.m.) – Wierch Młynne (731 m n.p.m.) – fragment trasy poza uczęszczanymi szlakami, chwila sam na sam z naturą – Zasadne.

Czas trwania wędrówki ok. 4 godziny, dystans ok. 10,5 km, różnica wzniesień ok. 570 m. 16 pkt. GOT, charakterystyka trasy – fragmentami dość stromo – zarówno na podejściu jak i na zejściu, trasa o wybitnych walorach widokowych i przyrodniczych, w całości w bezpośredniej otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego.

Dzień II
Koninki Hucisko – jedna z letniskowych miejscowości na północnych stokach Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gorców, na podszczytowej polanie schronisko z Ośrodkiem Historii Turystyki Górskiej – Przeł. Borek – ewenement hydrologiczny na mapie Gorców – Kudłoń (1274 m n.p.m.) – jeden z wyższych i bardziej malowniczych gorczańskich masywów – Polana Podskałay – kolejna malownicza łąka obfitująca w panoramy na naszej trasie – Rzeki.

Czas trwania wędrówki ok. 7 godziny, dystans ok. 20,5 km, różnica wzniesień ok. 1050 m. 30 pkt. GOT, charakterystyka trasy – fragmentami dość stromo – zarówno na podejściu jak i na zejściu, trasa o wybitnych walorach widokowych i przyrodniczych, w całości na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego.

Dzień III
Rzeki – Jasień (1063 m n.p.m.) – szczyt zwieńczony nie tylko imponujących rozmiarów bacówką pasterską, ale i zdobny prześwietną panoramą na wiele partii Beskidów i Pienin – Polana Stumorgowa – bez wątpienia jeden z najlepszych punktów widokowych w tej części Beskidów – Mogielica (1071 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie Beskidu Wyspowego (jego okrasą jest nie tylko nowo wybudowana wieża widokowa, ale i wychodnie skalne zwane Zbójeckim Stołem) – Przeł. Chyszówki – miejsce związane z postacią marsz. E. Śmigłego-Rydza i polskimi epizodami I wojny świtowej na tych terenach.

Czas trwania wędrówki ok. 5 godziny, dystans ok. 14,5 km, różnica wzniesień ok. 790 m. 18 pkt. GOT, charakterystyka trasy – bez znaczących stromizn, wyjście z głębokiej doliny na grzbiet zajmie jednak sporo czasu, trasa o wybitnych walorach widokowych i przyrodniczych, znacznych walorach historycznych.


Wyjazd: godz. 6.00, Plac Zwycięstwa 1

please wait...
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem klasy turystycznej, opiekę pilota/przewodnika, nocleg w pokojach 2-osobowych, wyżywienie (śniadanie, obiabokolacja - pobyt zaczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem ostatniego dnia), ubezpieczenie NNW

Uwagi:

Cena podstawowa nie zawiera opłat za wstępy – około 20 zł (bilety normalne), około 15 zł (bilety ulgowe).

-15 zł
członkostwo w PTTK
Dotyczy osoby w wieku od 0 do 100 lat.
w cenie
Łódź
06:00 Plac Zwycięstwa 1 (przed Muzeum Kinematografii), ,