PTTK Oddział Łódzki
ul. Wigury 12a
90-301 Łódź
Powrót na stronę główną biura podróży.
PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza, pttk.lodz@wp.pl

Numer oferty: 4147
Polska / Podlasie / Białystok
PODLASIE – MOZAIKA KULTUR
PROFILE: gdy czas na mały urlop, krajowe, wycieczki

Termin TERMIN: 25.07 czw. - 28.07.2024 nd., 4 dni
Wyżywienie WYŻYWIENIE: Wg programu
Transport TRANSPORT: autokar / Łódź
ZakwaterowanieZAKWATEROWANIE: Białystok
Opis pokoju OPIS POKOJU: DBL Double
Cena: 1 074 zł
  • OPIS
  • PLAN IMPREZY
  • TERMINY I CENY Terminy
  • W CENIE
  • DOPŁATY I ZNIŻKI
  • ROZKŁAD JAZDY

Dzień I

Drohiczyn historyczna stolica Podlasia, słynąca niegdyś ze znamienitych szkół, ważnych sejmików i sądów; dziś nieco zapomniane miasteczko – odwiedzimy grodzisko na Górze Zamkowej, katedrę w dawnym kompleksie klasztornym jezuitów oraz klasztor franciszkanów.

Grabarka sanktuarium na Górze Krzyży nazywane „Prawosławną Częstochową” – niezwykły klimat miejsca potęguje las krzyży przyniesionych przez pątników z całej Polski i nie tylko.

Dzień II

Białowieża – wizytówka najstarszego parku narodowego w Polsce – odwiedzimy interaktywną ekspozycję w Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, będziemy także podglądać żubry – włodarzy Puszczy w rezerwacie pokazowym.

Hajnówka Sobór Świętej Trójcy – jedna z najpiękniejszych cerkwi w Polsce o współczesnej architekturze.

Dzień III

Supraśl cerkiew p.w. NMP i jedno z najbogatszych muzeów ikon w Polsce zorganizowane we wnętrzach XVII-wiecznego Pałacu Opatów, wchodzącego w skład zabudowań monasteru supraskiego. Jego centralną część stanowi zrekonstruowana XVI-wieczna cerkiew Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy. To nie jedyna niezwykła świątynia wschodnia w tej miejscowości – dotrzemy także do „zimowej” cerkwi miejscowych mnichów – XIX-wiecznej świątyni p.w. św. Jana Teologa.

Kruszyniany wizyta na Tatarskim Szlaku funkcjonującym od czasu osiedlenia się tu Tatarów rodem z Litwy, czyli od blisko 400 lat! Odwiedzimy drewniany meczet muzułmański, zadumamy się nad wiekową koegzystencją naszych narodów na najstarszym w kraju mizarze, weźmiemy także udział w poczęstunku kuchni tatarskiej.

Białystok w dzisiejszej stolicy Podlasia odwiedzimy wspaniałe barokowe założenie pałacowo-parkowe rodu Branickich z XVIII w., nie zabraknie też okazji do spaceru ulicami Starego Miasta (m.in. wizyta na białostockim rynku z oryginalnym ratuszem, zbrojownią i austerią, tu także znajduje się białostocki zespół katedralny z najstarszym murowanym zabytkiem miasta).

Dzień IV

Choroszcz barokowy zespół pałacowo-parkowy – letnia rezydencja rodu Branickich, a obecnie muzeum wnętrz.

Tykocin unikatowy, wielokulturowy zespół urbanistyczny małego żydowskiego miasteczka z XIX w.; barokowa synagoga z XVII w. – obecnie muzeum poświęcone m.in.: dziejom Tykocina jako jednego z najważniejszych ośrodków kultury żydowskiej w przedwojennej Polsce, monumentalny barokowy zespół klasztorny oo. Misjonarzy z kościołem św. Trójcy i wiodącą do nich Złotą Ulicą – zespołem zabudowy małomiasteczkowej z XVIII i XIX w.

Wyjazd: godz. 7.00, Plac Zwycięstwa 1

please wait...
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem klasy turystycznej, opiekę pilota/przewodnika, nocleg w pokojach 2-osobowych, wyżywienie - śniadania, obiadokolacja (pobyt rozpoczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem), ubezpieczenie NNW

Uwagi:

Cena podstawowa nie zawiera opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów – 170 zł (bilety normalne),  125 zł (bilety ulgowe).

-20 zł
członkostwo w PTTK
Dotyczy osoby w wieku od 0 do 100 lat.
w cenie
Łódź
07:00 Plac Zwycięstwa 1 (przed Muzeum Kinematografii), ,