PTTK Oddział Łódzki
ul. Wigury 12a
90-301 Łódź
Powrót na stronę główną biura podróży.
PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza, pttk.lodz@wp.pl

Numer oferty: 4129
Polska / Pomorze Zachodnie / Szczecin
POMORZE ZACHODNIE PO OBU STRONACH GRANICY
PROFILE: gdy czas na mały urlop, wycieczki, z wypadem za granicę

Termin TERMIN: 30.05 czw. - 02.06.2024 nd., 4 dni
Wyżywienie WYŻYWIENIE: Wg programu
Transport TRANSPORT: autokar / Łódź
ZakwaterowanieZAKWATEROWANIE: Szczecin
Opis pokoju OPIS POKOJU: DBL Double
Cena: 1 139 zł
  • OPIS
  • PLAN IMPREZY
  • TERMINY I CENY Terminy
  • W CENIE
  • DOPŁATY I ZNIŻKI
  • ROZKŁAD JAZDY

Dzień I

Stargard (oficjalnie już nie Szczeciński!) gotycka bazylika Mariacka z XV w. (najwyżej sklepiona świątynia w Polsce), średniowieczny układ urbanistyczny z murami i unikatową Bramą Młyńską, oraz ratuszem na rynku.

Dzień II

Szczecin – gotycka katedra pw. św. Jakuba z XV w., zespół tarasów widokowych Wały Chrobrego, Jasne Błonia i Cmentarz Centralny w formie parku z fontannami, Centrum Dialogu Przełomy – pawilon wystawowy Muzeum Narodowego w Szczecinie, w którym prezentowana jest najnowsza historia Szczecina i Pomorza Zachodniego, ze szczególnym uwzględnieniem buntu społecznego i przełomowych wydarzeń po II wojnie światowej, Zamek Książąt Pomorskich – dawna siedziba książąt z pomorskiej dynastii Gryfitów, odbudowany po wojnie w stylu renesansowym (tu m.in. Muzeum Zamkowe), Gmach Filharmonii – kształtem przypomina wierzchołek góry lodowej, obiekt obsypany nagrodami na stylistykę i rozwiązania techniczne w nim zastosowane – zwiedzanie uzależnione od dostępności przestrzeni, podziemne trasy Szczecina wojenne losy Szczecina kryją mnóstwo niewiadomych – o sporej części z nich usłyszymy zwiedzając drugowojenne schrony przeciwlotnicze w podziemiach szczecińskiego… dworca kolejowego.

Dzień III

Wyspa Uznam po obu stronach granicy

Świnoujście ważny port bałtycki, twierdza i uzdrowisko z wielkimi tradycjami za razem – wizyta w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, spacer ulicami miasta (tu m.in. wieża – relikt d. kościoła luterańskiego, pozostałości układu urbanistycznego z rynkiem), oraz części uzdrowiskowej zlokalizowanej wzdłuż wybrzeża (tu m.in. nadmorska promenada z zabudową willową i uzdrowiskową z XIX i XX w.) Podsumowaniem będzie rejs spacerowy po porcie i wybrzeżu w pobliżu Świnoujścia. Panorama tzw. Cesarskich Uzdrowisk po niemieckiej stronie wyspy: Seebad Ahlbeck – zwiedzanie promenady nadmorskiej z wejściem na molo, Loddin – krótka wizyta w miejscu, gdzie zachował się klimat wioski rybackiej sprzed wieków, Koserow – wejście na nowoczesne molo; chaty solne i najwęższe miejsce na wyspie.

Dzień IV

Kołbacz dawne założenie klasztorne oo. Cystersów, historycznie jeden z kościołów grzebalnych Książąt Pomorskich, jeden z najcenniejszych zabytków gotyku ceglanego na Pomorzu Zachodnim wpisany na Listę Pomników Historii.

Gorzów Wielkopolski kościół farny, obecnie katedralny pw. Wniebowzięcia NMP z XIV w., Muzeum Sztuk Dawnych w dawnym zespole willowo-ogrodowym fabrykanta G. Schroedera (XX w.), zabudowa brzegów Warty z okazałym szachulcowym spichlerzem – pamiątka po kupieckich tradycjach Gorzowa, a na koniec słynna gorzowska bimba – czyli właściwie co? Okaże się na miejscu ??

Wyjazd: godz. 7.00, Plac Zwycięstwa 1

please wait...
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem klasy turystycznej, opiekę pilota/przewodnika, nocleg w pokojach 2-osobowych, wyżywienie - śniadania, obiadokolacje (pobyt rozpoczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem), ubezpieczenie NNW

Uwagi:

Cena podstawowa nie zawiera opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów – 155 zł (bilety normalne), 135 zł (bilety ulgowe).

-20 zł
członkostwo w PTTK
Dotyczy osoby w wieku od 0 do 100 lat.
w cenie
Łódź
07:00 Plac Zwycięstwa 1 (przed Muzeum Kinematografii), ,