PTTK Oddział Łódzki
ul. Wigury 12a
90-301 Łódź
Powrót na stronę główną biura podróży.
PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza, pttk.lodz@wp.pl

Numer oferty: 4154
Polska / Roztocze / Zamość
ROZTOCZE – SIELANKOWA KRAINA LASÓW, KONI I WSPANIAŁYCH LUDZI
PROFILE: gdy czas na mały urlop, krajowe, wycieczki

Termin TERMIN: 15.08 czw. - 18.08.2024 nd., 4 dni
Wyżywienie WYŻYWIENIE: Wg programu
Transport TRANSPORT: autokar / Łódź
ZakwaterowanieZAKWATEROWANIE: Zamość
Opis pokoju OPIS POKOJU: DBL Double
Cena: 1 074 zł
  • OPIS
  • PLAN IMPREZY
  • TERMINY I CENY Terminy
  • W CENIE
  • DOPŁATY I ZNIŻKI
  • ROZKŁAD JAZDY

Dzień I

Zamość – unikatowe renesansowe miasto-twierdza, m.in manierystyczny ratusz i kamienice ormiańskie z XVII w. – zespół wpisany na Listę UNESCO, Muzeum Zamojskie z interaktywną makietą historycznego Zamościa, Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”, renesansowa katedra pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła (z końca XVI w.) z dzwonnicą – wieżą widokową.

Dzień II

Ruszów – niezwykłe gospodarstwo, w którym od pokoleń produkuje się tradycyjnymi metodami „reprezentacyjny produkt Roztocza” jakim bez wątpienia jest Olej Świąteczny – co to takiego? Z czego i jak powstaje? Jak smakuje? Tego wszystkiego dowiemy się na miejscu podczas pełnej anegdot opowieści połączonej z prezentacją pracujących urządzeń i możliwością zakupu „tłustych pamiątek”.

Zwierzyniec – spacer po stolicy Roztoczańskiego Parku Narodowego z wizytą w barokowym kościele na wodzie pw. Św. Jana Nepomucena, wizyta w miejscowym browarze (zwiedzanie i degustacja), szansa odszukania jedynego w kraju pomnika szarańczy, wizyta w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Zagroda Guciów miejsce, gdzie poznamy fantastycznych mieszkańców Roztocza – tych którzy żyli tu kiedyś i tych którzy dziś tworzą klimat tego miejsca; niezwykłe prywatne muzeum etnograficzno-przyrodnicze w XIX-wiecznej zagrodzie.

Szczebrzeszyn to prawdziwe miasto na styku kultur i jeszcze ten ,,chrząszcz’’, który doczekał się tu aż 2 pomników! Odwiedzimy także kościół barokowy pw. św. Katarzyny, synagogę i cerkiew prawosławną p.w. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy (najstarszą czynną świątynię prawosławną w Polsce).

Dzień III

Krasnobród – zwany roztoczańską Częstochową – fundowany przez Królową Marysieńkę Sobieską klasztor oo. Dominikanów – dziś ważne sanktuarium maryjne, a równocześnie miejsce ekspozycji kolekcji wieńców dożynkowych, w pobliżu także niewielkie Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej oraz oryginalna kaplica na wodzie.

Susiec krótki spacer do rezerwatu „Nad Tanwią” ze słynnymi progami skalnymi (tzw. szumami) – przyrodniczy symbol Roztocza.

Gorajec XVI-wieczna drewniana grekokatolicka cerkiew pw. Narodzenia NMP, jedna z najstarszych w Polsce.

Biłgoraj główny krajowy ośrodek produkcji sit w Polsce od trzech wieków (uświetnia to jedyny w Polsce pomnik sitarza) – odwiedzimy skansen „Zagroda sitarska” w zabytkowej zagrodzie od pokoleń zamieszkałej przez specjalistów „od sit i sitek”, powstające na naszych oczach miasteczko kresowe z podcieniowymi domami i drewnianą synagogą.

Dzień IV

Krasnystaw dawna siedziba biskupów chełmińskich – pamiątką po tym złotym okresie miasta jest m.in. okazały pałac biskupi, barokowe kolegium pojezuickie ze świątynią św. Franciszka (obecnie w murach kolegium Muzeum Regionalne), nastrojowa zabudowa rynku.

Krupe – rozległe ruiny XVI-wiecznego renesansowego kasztelu górującego nad wzbogacającym krajobraz stawem.

Wyjazd: godz. 7.00, Plac Zwycięstwa 1

please wait...
Cena zawiera:

przejazd autokarem/busem klasy turystycznej, opiekę pilota/przewodnika, nocleg w pokojach 2-osobowych, wyżywienie - śniadania, obiadokolacje (pobyt rozpoczyna się obiadokolacją, a kończy śniadaniem), ubezpieczenie NNW

Uwagi:

Cena podstawowa nie zawiera opłat za wstępy do zwiedzanych obiektów – 185 zł (bilety normalne), 165 zł (bilety ulgowe).

-20 zł
członkostwo w PTTK
Dotyczy osoby w wieku od 0 do 100 lat.
w cenie
Łódź
07:00 Plac Zwycięstwa 1 (przed Muzeum Kinematografii), ,